Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.na-przemysl.czest.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.addit.do-krzeslo.lowicz.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.capite.do-krzeslo.lowicz.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Cuatrobrazos Desiree_Ndjambo Coronosaurus Disney_XD_Estados_Unidos Distrito_de_chalhuahuacho Darksiders:_Wrath_of_War Discocyrtus_terezopolis Cuscuta_spectabilis Drávido Día_de_la_Amistad_Argentino-Brasileña Doni_Tata_Pradita Cuestión_de_peso_(Canal_13_Chile) Daniel_Tejeda_Santos Decretum_de_Gratiani Doctor_Sleep_(novela) Danzig_(album) Discografía_de_Mónica_Naranjo Dipsacus_sylvestris_f._albidus Crank_2_High_Voltage Coriophyllus Do-24 Aloe_platylepis Alfonso_Zayas Corazón_de_María_(serie) Dvo_Portugues Diplomáticos Dickson_Experimental_Sound_Film Convento_de_San_Jose_en_Ávila Copo_de_nieve_de_koch Dejuan_Blair Algonquino Denezé_sous_le-Lude Copa_Generalitat Creagrutus_gyrospilus Crossover_(musica) Edgar_Carvajal Diva_(álbum_de_Annie_Lennox) Allomengea Cuncumen Dinastia_Nazarí Aleksandr_Kuschynski Cortilandia Aloe_torrei_var._wildii Dapsa_pallescens División_de_Ciencias_y_Artes_para_el_Diseno Dynamo-Gazovik_Tyumen Aleuroplatus_dentatus Definicion_espacial Dia_Internacional_de_la_Familia Cripton Distrito_de_molinos Dainville-Bertheléville Cummom Dolby_Digital_(AC_3) Dimensión_X_(Tortugas_Ninja)

html map