Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Crap Demografia_de_Afganistan Distrito_de_Rioja Dos_caras_tiene_el_destino Damian_Walshe-Howling Convento_San_Sebastián_de_Hano Aloe_dichotoma_var._montana Dinastía_de_la_Luna_(India) Ecclesiastés Darwin_College_Cambridge Cuzieu_(Loira) Alemania_Occidental_en_los_Juegos_Olímpicos_de_México_1968 Diario_intimo_de_Adele_H Ecuación_de_Henderson_Hasselbalch Dia_Nacional_de_Cataluna Dublin_(Carolina_del_Norte) Alejandro_Jiménez,_alias_“_El_Palidejo Diana_Elena_Maffía Discovery_Tower Cymindis_paivana Daniel_Rops Cálculo_de_secciones_de_lineas_electricas Dibujo_humorístico Crayne_(Kentucky) Distrito_de_Wroclaw Costa_de_Labrador Alvaro_Camara_Rey Dragon_(Idhun) Amerpages Denis_Caputo Dissertatio_Botanica_de_Drosera Cáucaso_Sur América_TEVE Daydream_(Miranda_Cosgrove) Crisis_de_Perejil Dia_de_la_Amistad_Espana_Filipinas Dinu_Viorel_Moldovan Cumulo_galáctico Cuatrimestral Dicranostigma Dura_lex,_sed_lex Distrito_de_Mé_Zóchi Diego_Mesaglio Dendrocygna_viduata Distrito_Puerto-Canteras Cruceña Damian_Emilio_Akerman Distrito_de_Ate Alejandro_ii_de_macedonia Cordillera_del_Imperio_Británico Conversión_de_coordenadas_ecuatoriales_a_coordenadas_galacticas Danuta_Hübner Diana_Barnato_Walker Donacion_medica Distrito_electoral_de_Beaucoup_(condado_de_Perry,_Illinois)

html map