Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.logopedapoznan.edu.pl/tag/warzecha-twitter/ makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.logopedapoznan.edu.pl/tag/morpol-duninowo/ zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.pracowniaemg.info.pl/tag/janecki-twitter/ wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Corylus_americana Alejandro_V Amantis_bolivarii Cuatro_reinas Danae_femoralis Dzherokái Dispositivo_autonomo Corporacion_Financiera_Internacional_(CFI) Cruzado_(moneda) Copa_de_la_ULEB_2006-2007 Diversión_y_fantasía Dunaisky Cículo_Imperial Danna_Sultana Alfabeto_Turco Earl_Amasa_Jones Ecole_nationale_de_l'aviation_civile César_Montaña Almaenidae Dannreuther Alexis_Amanatidis Del_Valle_Iberlucea Crisman_(Colorado) Death_and_the_Maiden Alpena_(Dakota_del_Sur) Economía_de_la_Ciudad_del_Vaticano Drög_að_Upprisu Amerigo_Vespucci Alonso_José_Ricardo_Lujambio_Irazábal Drosera_neesii_var._sulphulra Alfara_de_algimia Cu-Cut! Dubai_International_Academic_City Amphiprion_Clarkii Dioses_del_viento_griegos Cultura_Manteña Almirantía Dahlenheim Despotismo_ilustrado Czeslaw_Malec Diego_Pérez_Aguado Cóbdar_(area_volcanica) Cruel_(canción_de_Toto) Amblyceps_tenuispinis E_Ring Cuenca_Ecuador Aloja,_Letonia Dziady_(poema) Diyarbakır Ana_Márquez Cyprinus_acutidorsalis Dominguito_Sarmiento Discherodontus_schroederi Discografia_de_Los_Planetas Cultura_de_yangshao

html map