Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.hominem.do-popularny.zagan.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.iussit.do-popularny.zagan.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.notandum.do-popularny.zagan.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Estados_nuevos Eric_Frank_Russell Flipasa FlashForward_(serie_de_television) Estadio_de_la_Universidad_Central_de_Venezuela Escudo_de_Zaragoza_(Colombia) Flor_doble Eufemia_de_arnstein Filosofía_de_amor El_Club_Atlético El_Tablero_del_Mundo Estacion_Pinamar Estacion_de_Orry-la-Ville_-_Coye El_Progreso_(desambiguación) Federica_de_Dohna-Schlobitten Francisco_Ibañez Ekádashi Fadrique_Enríquez_de_Velasco Erich_Koch Francine Eumorphus_dilatatus_dilatatus Expedición_2_(ISS) Felipe_Vicencio_Álvarez Emicidio Florichelifer_aureus Facundo_Gomez_Brueda El_Chaparral Esgrima_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Atenas_1896 El_reino_de_los_jardines_de_Dessau-Wörlitz Francesco_di_Maria Expresión_sonora FC_Steaua_II_Bucuresti Enrique_conde_de_París,_duque_de_Francia Estantería_de_paletización Estoiquiometría Festividad_judía Framework_para_aplicaciones_web Estacion_Shin_Osaka Espectrometro_Magnético_Alpha Fernando_Medina_Pineda Estación_de_Pont_Marie Estación_de_Vicalvaro_Puerta_de_Arganda Endomychus_tomishimai Francisco_de_Cossío Eugenio_Fernandez_Granell Egarense Francho_Nagore Examen_EIR Fatalna_ljubav Ensalada_de_frutas Eugenio_Cambacerès Ermita_de_les_Torrocelles Francia_Antártica Escuadrilla_España Estándar_(música)

html map