Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Region_pelviana Rechodes_anosyensis Mahul Queen's_Medical_Centre Premio_Nacional_de_Investigacion_Cientifica_"Santiago_Ramón_y_Cajal" Provincia_Maritima_de_Gijón Radio_Taiwan_Internacional Premio_Larra Louredo_(Santa_Marta_de_Penaguiao) Magaly_Solier_Romero Luis_de_Brezé_señor_de_Anet Maximo_Pacheco RWC Ramon_Campos_Pérez Mauro_Boselli Lumiar_(Metro_de_Lisboa) Maquina_y_Espiritu Procesos_de_Tokio Rahzel MS_Office_2003 Microrregión_de_de_Capelinha Quercus_conferta Pruillé-le-Chétif Presa_de_Castrovido Puerto_con_el_embarque_de_la_Reina_de_Saba Reacción_Kolbe-Schmitt Quoted-Printable Grande-Rivière_(Quebec) Macarena_Montesinos Recordia Masacre_musical Miau_(juego_de_cartas) Pozo_de_Zamzam Localidades_de_Níger Ptychoderini Rehrucken_Baden-Baden Přemyslidas Gregorio_Maria_de_Silva_y_Mendoza_(1649-1693),_Noveno_Duque_del_Infantado. Gregorio_Ignacio_Perdriel Reed_Richard Manuel_Soto_(músico) Maderero Păunescu Mentha_marrubiastrum Medianoche_en_Barcelona Preuniversitario_Puntaje_Nacional Lola_und_bilidikid Radio_Clasica_de_RNE María_Celina_(telenovela) Reginaridos Masenkovski Markab MOPAR Malcoha_frisado Lotsy

html map