Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.aspirat.ten-planetoida.dlugoleka.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.consensu.ten-planetoida.dlugoleka.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.deditus.ten-planetoida.dlugoleka.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

P_D_Sørensen Neopentano Novelas_policiacas Oligofrenico Oscilador_estocastico Patricia_Day Parque_nacional_Paanajärvi Park_City_(Tennessee) Onicoforos Nemognatha_walkeri Pares_ordenados Oscar_Vilchez Negrito_chirri Pedro_Páez_Perez Once_Upon_a_Time_in_Texas Omolabus_brunnescens Nel_Zelpher PLN Musoniella_ipiranga Peter_Artner Papatoetoe_AFC Parque_Nacional_Sierra_de_Perija Organizacion_territorial_de_Arabia_Saudita Panserraikos_F_C Pelo_Madueño Nebropsis_neglecta Museo_de_Ipiranga Onda_Popular Peritiba Pablo_de_Arredondo_Acuña Pernilla_August Notropis_tropicus Partido_Civil_(Perú) Museo_de_la_Estampa_y_del_Diseno_Carlos_Cruz-Díez Paraśu_Rāma Música_punk_en_Brasil Paul_Harrington Nienna Partido_de_clasificacion_para_la_Eurocopa_entre_Espana_y_Malta_(1983) Myrothamnus_moschatus Odosicyos Nolanea PM_820 Osvaldo_César_Gasparini Población_(matemáticas) Phylé Peter_Williams Músicos,_poetas_y_locos_(Héroes_del_Silencio) ORP_General_Tadeusz_Kościuszko Philodendron Pietro_da_cortona Pierre_Marguérite_Edouard_Timbal-Lagrave Organización_Editorial_Mexicana Nouvelle_Télévision_1 Oración_de_la_paz_de_san_Francisco

html map