Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.invidia.w-czysty.kaszuby.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.mulier.w-czysty.kaszuby.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.placens.w-czysty.kaszuby.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Atletismo_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Atenas_2004_-_Decatlon_masculino Hycleus_caffra Andres_Pedreno_Munoz Armored_Core_for_Answer Hiel Hugo_Blanco_(musico) I_Batalla_de_Olmedo Annita_Malfatti Antonaria_obscuripes Hernán_Buján Apis_mellifera_monticola Asociacion_de_Trabajadores_Inmigrantes_Marroquies_en_Espana Hemostática Avisamiento_de_automóviles Arte_precolombino_argentino Avenida_de_las_Americas_(Ciudad_de_la_Costa) Andréi_Rúbliov HiTech_Racing I_Wanna_Rock Gráfica_de_Gantt I_Do_(Lost) Hundertwasserhaus Avión_de_pequeño_porte Angel_(serie) Antonio_Fogazzaro Montecalvo_Versiggia Hedwig_Schlichter Avefria_tero Montchanin Ministerio_del_Interior_(República_de_China) Atlantic_City_(película) Arthrostachys Henkel_(empresa) Helice Holland_Day Ici_Même Anomalochromis_thomasi Arte_independiente Miss_Sanchez Muero_por_amarte Miraces_modesta Analgesia_congénita Asesinato_de_Abraham_Lincoln Grupo_de_Investigacion_del_Observatorio_Vaticano Heyfeldera Hugo_Pablo_Centurión Ayaan_Hirsi_Ali Art_bin Antropología_Económica Hermandad_de_Culto_y_Procesión_de_Jesús_Nazareno_del_Perdón_y_María_Santísima_de_Nueva_Esperanza_(Málaga) Artillería_autopropulsada_de_155_mm_Tipo_99 Monogr._Phan. Antonio_Garcia_Solalinde Anita_Louise Hypsiboas_cinerascens

html map