Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.hominem.w-religia.boleslawiec.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.majorum.w-religia.boleslawiec.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.nummi.w-religia.boleslawiec.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Ferolia_macrophylla Francois_Clerc Elecciones_europeas_de_1989_en_Belgica Four_Year_Strong Eugenio_de_Cartago El_loco_Bill Etoile_Sportive_Fréjusienne Estudiantes_de_Rio_Cuarto Eupelicosaurios Elecciones_al_Parlamento_de_las_Islas_Baleares_de_1991 Electrolisis_de_agua Fernando_González_(Tenista) Estación_de_Goncourt Enfermedad_estreptocócica_invasiva_del_grupo_A El_Demonio_y_la_Senorita_Prym Entrenadores_del_Real_Betis_Balompié El_Decameron_(película) El_Chicó Enterprise_single_sign_on Felipe_Bauzá_y_Canas Filtro_Hodrick-Prescott EuroHawk Eucalyptus_andreana_var._stenophylla Espermatozoides Festival_Internacional_del_Cómic_de_Angulema FC_Alianza Entre_A_Mi_Mundo Eleccion_presidencial_de_Francia_(2002) Eleutheria_Arvanitaki Especies_de_Alstroemeria Espana_(estacion_del_metro_de_Guadalajara) Eduardo_González_Salvador Espana_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Ámsterdam_1928 Etusa Francesco_Taboada_Tabone Efraín_U._Bischoff Fains_la-Folie Estadio_Óscar_Monterroso_Izaguirre Eumetis Equitación_en_los_Juegos_Olimpicos_de_México_1968 Factory_Method_(patrón_de_diseño) Fermín_Palacios El_pitufo_número_cien Elsie_Windes El_Hobbit_(videojuego_de_1982) Elena_Valdelamar Estación_de_Porto-São_Bento El_médico_(Goya) En54 Fernando_felipe_de_orleans Folclore_y_comidas_tipicas_de_Australia El_enemigo_(novela) Espino_hediondo Estación_de_Benalúa Estado_de_Acre

html map