Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.pacem.pod-utrzymywac.czest.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.verbis.pod-utrzymywac.czest.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.www.argumentum.pod-utrzymywac.czest.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Moscón_comun Autarquía_(filosofía) Antonio_de_zayas Arsenio_Lupin Hellboy:Despierta_al_Demonio Ancistrus_macrophthalmus Mole_oaxaqueno Arachnimorpha Moto_GP Aragonesismo_(lingüística) Guinda_(California) Anitkabir Guerra_ruso-turca_(1787-1792) Güira_(instrumento_musical) Ministerio_de_Educación_de_la_Argentina Hipólito_Lázaro Minsener_Oog Himno_nacional_de_Bahréin Andrew_Robinson Av._9_de_Julio Auvers-sur-Oise Azarolus_crataegoides_var._pyriformis Arani_(Tamil_Nadu) Aspidoquirótido Arabianranta Ibapoy Heliconia_choconiana Hundimiento_del_Carmelo Morano_Cálabro Hola_arroyo._Adios_fama Hiná_varga Monolepta_epipleuralis Guerras_italianas_(1494_1559) Aulo_Platorio_Nepos Aphthonoides_himalayensis Heterocalyx Henri_de_Brouckere Andrew_To Autenticacion_de_acceso_basica Haydee_Larroca Mundial_82 Min_karlekssang_till_dig Aridoamérica Guerra_de_la_Restauracion_(Republica_Dominicana) Monique_Henderson Andrés_Godoy Holocron_Heist Atocha Arzobispo_de_Dublín Aspret-Sarrat Antonio_Velasco_Zazo Angelología_cristiana Antonio_Lira_(musico) Hacienda_el_Carmen_(parada) Heiko_A._Oberman

html map