Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.commune.w-swieca.cieszyn.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.dramatis.w-swieca.cieszyn.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.habes.w-swieca.cieszyn.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Longitarsus_gracilis Quercus_balsequillana Rafiganj María_Teresa_del_Toro_y_Alaiza Lycaste_skinneri_var._reginae Grafo_de_la_amistad Mezquita_del_Rey_Hussein_Bin_Talal Markandeya_puraṇa Raión_de_Vysokopillia Malpighia_heranthera Psilotophyta Luis_Felipe_Lopez Meopham Punta_Chame Mauricio_Cuesta Ramayon Micropterix_trifasciella Melvin_Rodríguez_(actor) Los_bloques_economicos Qemu_manager Metro_de_Gijón Queen's_First_EP Lost_Our_Lisa Recalentamiento_(economía) Manzanilla_de_la_tierra Manumision Gobierno_del_Estado_de_Hidalgo Macroscepis Ramon_Santamarina_(localidad) Gran_Premio_de_Monaco_de_1956 Miguel_Saliá_Muñoz Marcha_del_orgullo_gay_de_Moscu Rafaela_Bezanilla_Bezanilla Radelgardo_de_Benevento Pánini Marwari_(caballo) Ramon_G._Bonfil_Viveros Pseudanthias_pleurotaenia RIZE Línea_111_(colectivo) Mario_Enrique_del_Toro Gran_Premio_de_la_Republica_de_Corea Primera_D_(Argentina)_2009-10 Realismo_español RCN_Television_S.A. MIR_Social Maillot_amarillo_(Vuelta_a_España) Puyang Los_climas_de_América Primeros_álbumes Great_Balls_of_Fire! Greatest_hits:_back_to_the_start Michael_Hicks Luxemburgo_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Calgary_1988 Marge_vs._Singles_Seniors,_Childless_Couples_and_Teens,_and_Gays

html map