Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.ta-pociag.ilawa.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.amicitia.ta-polak.augustow.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.caesar.ta-polak.augustow.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Achyranthes_alternifolia Ciutat_Esportiva_de_Bunyol Vernier_(Ginebra) Víctor_González_Maertens Volvo_Open_65 Aegialites_fuchsii Aeropuerto_de_Paris_Charles_de_Gaulle Agustín_Arrieta Alcazar_Califal Whitewater_(Kansas) Collinia_deppeana Wister_(Oklahoma) Venezuelan_Oil_Concessions Vehiculo_de_hidrógeno Xystropeltis_lankesteri Vastres_mapae Vogosća Abbaye_de_Saint-Sever Aeropuerto_regional_de_walnut_ridge A_48 What's_Wrong_With_This_Picture? Willie_Buchan Valle_San_Fernando Chernogolovka Aldiaga Comunidad_de_aglomeracion_de_Toulon_Provence_Mediterráneo Wagner_(Wisconsin) Villasequilla_(Toledo) Aketza_Pena Acorazado_alfonso_xiii Cinturon_biblico Venetz West_Longview_(Washington) Club_Atletico_San_Martín_de_San_Juan Wielgolęka A_little_bit_of_lovin' Yamid_Amat_(desambiguación) Clasificacion_para_la_Copa_Mundial_de_Fútbol_de_1970 Conquista_de_Valencia Condado_de_Pershing_(Nevada) Valdivia_(planta) Cocina_Germanica WP:SUSPENSION Vergons Comando_Americano-Británico-Holandés-Australiano Adhesina Vijay_singh Vampyr Compensación_de_unión_fría Alejandro_Bell_Jara Abeja_turca Vincent_Vega Companía_Noruega_de_Radiotelevisión Abu_'Abd_Allah_Muhammad_(el_Zagal) Cloroformo_(serie_de_televisión)

html map