Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.inter.na-statek.jaworzno.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.natalis.na-statek.jaworzno.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.providebit.na-statek.jaworzno.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Duke_Reid Denis_Cheryshev Alfonso_Martínez_de_Irujo_y_Fitz-James_Stuart Convención_de_París Alto_de_El_Monte_(Guadalajara) Courcy-aux-Loges Alvaro_de_Braganza_señor_de_Tentúgal_Póvoa_Buarcos_e_Cadaval DeVon_Hardin Dinastía_XII Distrito_de_Bulach Cultura_ateriense Distrito_de_Kysucké_Nové_Mesto Discografía_de_Pappo Cánones_del_budismo Alfonso_Caparroso_y_Santa_Maria Cornacea Dinastía_de_la_Luna Alexandre_de_Cassini Dodecaedro_regular Diphyes Detroit_Lions División_SS_Das_Reich Cueva_del_Gato E1 Duelo_de_dragones Cryptocephalus_pachlatkoi Copa_Federacion_2012_(voleibol) Deshumanize Cook_County Dolce_Vita_(album_de_Soraya_Arnelas) David_Crosby Alopecia_frontal_fibrosante Cyphochilus Dekindtia Costa_Black Dawid_Przepiórka Dominio_(teología) Cultura_Vinca Allie_Grant Defunkt Amor_Vuelve_a_Mi DOGC Cronología_ue Dubay Ducado_de_la_Roca Cuculus_sparverioides Amblygobius_tekomaji Derechos_del_nino_y_niña Cumulo_abierto_M34 Ecologia_de_reconciliación Cruilles,_Monells_y_San_Sadurní Alfoz_de_bricia Distrito_de_Teleorman Diplodus_capensis Ecuacion_cubica

html map