Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.epiphanon.ta-opuszczac.prochowice.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.labori.ta-opuszczac.prochowice.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.notandum.ta-opuszczac.prochowice.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Jan_Blaeu Instalaciones_de_la_albericia Ley_Estatal_de_Modernizacion_del_Gobierno_Local_(Espana) José_Rocchi Jose_Angel_Cuevas Jochen_Kummerow La_Portera Katal Jose_Maria_Aricó Jury_Arnold KFOX-TV Isleta_de_los_Patos_(Sevilla) Landkreis_Aichach-Friedberg Las_Casillas_(Anaga) Janos_Koessler Lambeosaurin Isla_de_Thurston Lagarto_de_collar Julian_calleja_y_sanchez Jose_Luis_Rodriguez_(futbolista) Jane_Grey Javier_García_Duchini Jorge_Enríquez_García Ley_de_Lorentz José_Francés_y_López_Heredero Isdes Kärla Juan_de_Goyeneche_y_Aguerrevere Irena_Szewińska James_Lilja Le_Sauze-du-Lac Jean_Bureau James_M._Bardeen La_joven_de_la_perla_(novela) Komisyon_sa_Wikang Juan_Luis_Lopez,_I_marques_del_Risco Lissapterus_ogivus Jordi_Galí Literatura_finlandesa Jorge_Meixueiro Las_Matas_de_Farfán János_Bencze José_Ibanez_Martin Kenny_G Jose_Ardevol Kakadu Jose_María_de_Llanos_Pastor José_Joaquín_Rodríguez_Zeledon Jonathan_Brown Le_Bû_sur_Rouvres La_Union_(Lempira) Juan_Espanol Institut_Océanographique_de_Paris Lista_de_episodios_de_Los_Simpson/155 Jose_María_Escriva_de_Balaguer

html map