Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.crescit.do-korzysc.kolobrzeg.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.deceptio.do-korzysc.kolobrzeg.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.facit.do-korzysc.kolobrzeg.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Rodrigo_Vazquez_de_Arce Gastronomia_judia Revolución_cientifica_del_siglo_XVII Triplete_de_leo Río_Bug_occidental Municipio_de_White_Oak_(condado_de_Wake,_Carolina_del_Norte) Inhibidor_de_la_alfa-glucosidasa Ricardo_I_Orsini SMS_Straszburg Relax_(equipo_ciclista) Tristán_de_Acuna Rostro_(cuerpo_calloso) Glottiphyllum_depressum Rene_Casados GJ_758_b Ruth_Asawa Independencia_de_Hispanoamerica Friul-Venecia_Julia Ruben_Oscar_Wolkowyski Rubén_Gomez_(futbolista) Gabriela_Aberastury Gara_(diario) Rudolf_Rocker Roberto_Acuna Resurreccion_María_de_Azkue Geminaginaceae Ricky_Ortiz Representacion_política François_Chavaneau Gleditsia_flava Rhus_hirta George_H_White Ron_Gang Roberto_Peredo Municipio_de_Hughesville_(condado_de_Pettis,_Misuri) Robby_Valentine Republica_China George_Ostrogorsky Troisvierges Renata_Tebaldi German_Anzola_Montero Fábrica_de_papel Rugientes_años_20 Tuishan Gabriel_Roth Fray_Matias_de_Córdova Ronnie_Brunswijk Trypauchen_taenia Municipio_de_Pleasant_(condado_de_Perry,_Ohio) Rihana Roca_Cuiper Universidad_Pedagógica_de_El_Salvador Glad_(duque) Rhamnus_sanguino Galarza_V

html map