Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.fortuna.ten-miara.bialowieza.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.machontai.ten-miara.bialowieza.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.nauseam.ten-miara.bialowieza.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Diocesis_de_Burgos Amomophyllum Dub_Inc Dolichos_incurvus Cryptocephalus_limarius Cristobal_San_Martin_Casanova Altagracia_Martínez Distrito_de_Quinota Cordita Alfonso_Valles Corregimiento_de_Maule Donkey_Kong_Country_2:_Diddy's_Kong_Quest Cornellà_del_Bèrcol Doctor_Samson Alexandre_Polyakov Diario_La_Rioja Denominación_de_Origen_Jerez_Xeres_Sherry Aljafería_de_Zaragoza Eddie_marsan Almirante_Juan_de_Borbon_(F-102) Alfonso_Medellin_Zenil Crisis_en_Espana_2013 Domínique_Villars Edicion_de_graficos_rasterizados Diplogastra Diego_García_Sayán Crescógrafo Delitos_informaticos Alfredo_Augusto_Torero_Fernández_de_Córdova Dancing_(Lambada)_(canción_de_Inna) Curtain_Call_(película_de_1999) Distrito_X Devonico_Medio Criméa Departamento_de_Orán_(Argentina) Edificio_London_París Desierto_de_Sonora Dimero Distrito_de_Nakapiripirit Donny_Marlow Discrepancia_energetica_de_los_mil_milenios Alfa_Octantis Dioses_acúaticos_aztecas Ed_Jucker Donoso_(apellido) Disolución_(desambiguación) Dia_de_pi Cómplices_al_rescate Divorcio_de_Terciopelo Determinantes_de_Cayley-Menger De_(katakana) Dona_Sebastiana EarthBound Cultura_de_Cuba Dominios_de_nivel_superior

html map