Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.flammam.ten-szacunek.swidnica.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.legere.ten-szacunek.swidnica.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.nunquam.ten-szacunek.swidnica.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Vicq-sur-Gartempe Colón_salvadoreno Valles_(Cataluña) Chayaguan Cine_canal We_Are_the_World_(desambiguación) Vicente_Ferráz Vaupes_(rio) Chthonerpeton Comunicación_por_línea_eléctrica Virus_de_parálisis_aguda Chuo-ku,_Chiba Vapor_Don_Gonzalo William_Mitchell_Molyneux Conforcos_(León) White_Trash_Two_Heebs_And_A_Bean Clase_Oyashio Agrotis_infusa Cinematografía_de_Japon Condado_de_McKinley_(Nuevo_México) Aeropuerto_Internacional_Comodoro_Ricardo_Salomón Constitucion_de_la_República_Islamica_de_Iran Vilar_de_Ortelle,_Pantón Combes Wolfgang_Schadewaldt Concepcion,_Chile Wireframe_(Diseno_web) Aeropuerto_Internacional_de_Tyumen-Roschino Concilio_de_Paris_(614) Christian_Brügmann Víctor_o_Victoria V_Region_de_Valparaíso_(Chile) Agramonteses Walteranthus Chaze_sur_Argos Xherdan_Shaqiri Abstinencia_(psicoanalisis) Circle_the_Drain Yu_Gi-Oh!_Power_of_chaos Vinsonia_propinqua Charles-Michel_de_l'Epée Acoro_gramineo Cohuecán Chichén_Itzá Ciecina Club_Atlético_Huracan_de_Moquegua Comunicación_en_red Adel_Sellimi Zito Aleación_eutéctica Abigail_Bartlet Comision_Pontificia_de_Arqueologia_Sagrada Alberto_Ruz_L'Huillier Aeropuerto_Internacional_de_Charlotte_Douglas Citröen

html map