Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.homo.na-polityka.jaworzno.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.jacta.na-polityka.jaworzno.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.meridiem.na-polityka.jaworzno.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Jardín_Botánico_de_la_Universidad_de_Lecce Kasiri Lili_del_Mónico Izel-les-Equerchin John_Mearsheimer Liga_Noruega_de_Basquet Laura_Casielles Joaquin_Leguina Instituto_Ayrton_Senna La_Mujer_de_Negro Kaguraden La_Iglesia_católica_y_el_Holocausto Lewis_U_Hanke Kriegsschuldfrage Ji_Cheng La_moral_cristiana Le_Samyn Koldo_Serra Leptospermosis Jerrold_E._Marsden Let's_get_crazy La_leccion_de_anatomía_del_Dr_Nicolaes_Tulp La_verdad_del_sureste Ladonero Karlsberg Karl_Rubin LAGG-3 Kokoomus Kif_es_ligeramente_fecundado Kho Libros_eclesiásticos Laest. Jaap_de_Hoop_Scheffer Lenguas_macro_ge Leno_(album) José_Maria_de_Almeida Lantziego La_Expedicion_Punitiva LAGEOS Lapušnik Jose_Simón_Garcia_de_Cossio Jardin_Botánico_de_Quito Juan_Noel Jill_March Landudal La_Palma,_Pinar_del_Rio Linea_3_del_Metro_de_Madrid Kom Jon_tugores Le_Vivier_sur-Mer Laurento Jardin_Botanico_de_San_Antonio Karin_Palme Karl_Sudhoff Liberacion_de_san_Pedro

html map