Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Segunda_Batalla_de_Alihuatá Servignat The_Jodimars Teoría_Austriaca_del_ciclo_economico Tigers_F._C. Sitio_de_Trinity The_cowboy_and_the_frenchman Sencillamente_Angy Teatro_María_Isabel Strange_Deja_vù The_Best_Mixes_from_the_Album_Debut_for_all_the_People_Who_don't_Buy_White_labels Star_Wars:_Battlefront_(serie_de_videojuegos) Torre_del_Carabassí Skitswish St._Michael_(Minnesota) Santa_Marta_(Albacete) Sierra_del_Merendón Sebastian_Fox_Morcillo Sumqayıt_PFK Saint-Ouen-les-Vignes Sekiyama_Riichi Saint_André-de-la-Marche Torneo_de_Marruecos Simon_tong Sociedad_Planetaria Sulcus_centralis_cerebri Serie_310_de_Renfe The_Get_on_Your_Feet_Tour San_Bernardo_(Chile) Tiendas_Ripley Sierra_de_la_Leba Shevchenkove_(Raión_de_Kiliya) Scarus_fuscocaudalis Sausalito_Marin_City_School_District San_Martín_de_Mondoñedo Salvo_(Carolina_del_Norte) Sükrü_Saracoglu_Stadium Trachonurus_yiwardaus Silvia_de_roma Shishman_de_Vidin Stanley Saurogobio_lissilabris Tolombón Sonic_the_Hedgehog_Triple_Trouble THY_Aerolíneas_de_la_Turquía Six_Pack_(EP) TVN_Panama Saint_Christophe_sur-Conde Tanama_(Arecibo) Seillière Sakia_(doctrina_budista) Torre_de_Tronquedo Sempervivum_anomalum Saikū Shanyangosaurus

html map