Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.detestata.ten-projekt.kobierzyce.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.femina.ten-projekt.kobierzyce.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.judice.ten-projekt.kobierzyce.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Flamenca Electricidad_de_caracas Elena_Theodorini Francisco_Jose_Ayala Embalses_del_río_Duero Fernando_Costa Estadio_Luciano_Zacarias Euphorbia_guillemetii Elias_Piña_(República_Dominicana) Familias_lingüísticas Estación_de_Castejón_de_Ebro Florencio_Chiarello Francisco_Ponce_de_León_y_Encina Francisco_María_Farías El_Sargento_Furia El_viejo_y_el_mar_(1958) Fernando_Gonzalez_Llort Frank_Stronach Emre_Gungör Esquerra_Republicana_del_País_Valencià Eugene_Roshal Federacion_de_Basquetbol_de_Chile Francisco_Javier_Mateu_Palau El_bisturí Euphorbia_procera Eggl Ervedosa_do_Douro Eternal_Flame_(álbum_de_Avalanch) Federacion_Cubana_de_Baloncesto Epipocus_aztecus Festival_Internacional_de_Teatro_por_Chiloe_Profundo Eustomias_bertelseni Estación_de_Corvisart Educación_fisica Eugeniusz_Bodo Famatina_(desambiguación) Ferrocarril_de_Alaska El_sabor_del_odio Erik_el_Belga Educación_Subvencionada_en_Chile Fipresci Fiebres_malaricas Fontanería Fiesta_de_San_Antonio_(Robledo_de_Chavela) Ferrocarriles_Suburbanos_de_Concepción_S.A. Frank_Harper Franconville Eurobasket_1973 Francolín_gorgiamarillo Emperador_Kenzō El_Hombre_Enmascarado Eucalyptus_cypellocarpa Editores_de_Cine_de_Estados_Unidos Eivor_Pálsdóttir FNB_Stadium

html map