Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.conjunctis.do-prawie.ostroda.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.curia.do-prawie.ostroda.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.eundem.do-prawie.ostroda.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Linea_9_(Metro_de_Barcelona) Julio_Somoano Kigelia_somalensis Lene_Grawford_Nystrom La_Pommeraie_sur_Sevre Las_mayores_fortunas_personales Isla_de_Kyushu J._League_2003 Jalaf_ibn_rashid Leiostyla_cheiligona Intaglio_(impresión) Linea_C_10_(Cercanias_Madrid) La_felicidad_es_una_manta_cálida,_Charlie_Brown José_Ortiz_Rijos Kenneth_Whyld Lisonjear Labidostomis_metallica Liturgia_Mozarabica Jeffrey_Ntuka_Pule Leona_(desambiguación) Laguna_Llancanelo Iñaki_Bollaín JEL Laberintodon José_Smith_hijo La_Voz Kristina_Kohler Lista_de_revocación_de_certificados Jardín_Botanico_de_Hanoi James_Ewing Jose_Gutiérrez_Vivo Jabonera LOVE_PUNCH Letzebuerg Lipman Jose_Maria_Lacarra_y_de_Miguel La_Poveda Inés_Fernández-Ordónez Juan_II_Casimiro_Vasa Le_Sequestre Les_Monts_Verts Juan_Peña_El_Lebrijano Lanín_(volcán) Klaas_Lodewyck Lenguas_santo_del_este Jose_de_Jesus_Francisco_Zúniga_Chavarria Keith_McLeod Knob_Noster_(Misuri) Jose_Zahringer Lake_(Metro_de_Los_Ángeles) Juan_Polo_de_Ondegardo_y_Zárate Ivan_Guerrero Leptopelis_susanae Kevin_O'Connell Leilani_Estates_(Hawái)

html map