Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.pluribus.to-mocny.beskidy.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.tantum.to-mocny.beskidy.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.to-mocny.beskidy.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Laguna_del_Ojo Las_olas Juan_Vicente_Gómez Jackson_(Mississippi) Juegos_Sudamericanos_de_2010 Kempten José_Luis_Beltrán_Coscojuelas Kayseri_Arena Lista_de_países_por_población_(1950-2050) José_Ramón_Álvarez-Rendueles Jauja_(revista) Joaquin_María_Bover_i_Rosello Kenesaw_(Nebraska) Judo_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Múnich_1972 Josefina_Herran_de_Bordaberry JICA Juegos_de_Europa La_Banda_Trapera_del_Río Islas_Amami La_caida_del_Imperio_Romano Isla_Enderby_(Nueva_Zelanda) Leuce_alba Jonathan_Good Life_Among_the_Gorillas Jesús_Palacios_Trigo Lista_de_capítulos_de_Star_Trek:_la_nueva_generacion Jesus_de_Aragon_y_Soldado Juan_Vila José_Miguel_Benaran Liufa Lenguas_uro-altaicas Jarah_Mariano Las_nuevas_películas_de_Scooby_Doo Jose_Joaquin_Calvo Jorge_Alberto_Cecilio_Pérez_y_Llano Jolop Leptorchis_guineensis La_Familia_de_Felipe_IV Leconte_de_lisle Leonardo_Madelón Isla_Magdalena_(desambiguación) Instituto_de_Física_Teorica_UAM/CSIC Ixhuatlán_del_Cafe Kōsuke_Kitajima Julen_Guerrero_Lopez Juan_Pedro_Aguirre Ladanum Link_Oscuro Ivan_Ivanisevic Le_Ribay La_Ferrière_Béchet Jardin_Botánico_de_la_Universidad_del_Egeo La_estrategia_de_la_araña Limestone_(condado_de_Aroostook,_Maine) Isleta_Village_Proper

html map