Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Códigos_unívocamente_descodificables Costa_Philippou Alfa_Microscopii Cuete Diócesis_católica_de_Rochester_(Nueva_York) Divine_Discontent Edificio_de_la_Biblioteca_y_Casa-Museo_de_Menéndez_Pelayo Definitions_of_Rare_or_Hitherto_Undescribed_Australian_Plants Distrito_de_Dakshin_Bastar_Dantewada Almudi Diócesis_de_Sigüenza Copa_Fed Dirección_General_de_Personal Conversion_(desambiguacion) Diego_Pizarro_del_pozo_y_Clavijo_Galvez Dokonjō_Gaeru Alfred_Noyes Días_de_ceniza Cuvette_(region) Division_politica_de_África Copa_Intercontinental_de_Fútbol_Playa_2012 Dolmen_de_Volkonka Darwin_quintero EanandÍ Dialeurodes_yercaudensis Diciembre_de_1940 Ecuación_de_Dirac Distrito_de_Pomabamba Damián_Timpani Copa_del_Rey_de_Futbol_1906 Dermatoficias E412 Dana_(mitología_celta) Dhanwan_Tari Cristián_Vilches Crisis_Bosnia DC_vs_Marvel Cristina_Enriqueta_de_Hesse-Rothenburg Dos_hermanos_(película_de_2010) Cordillera_del_Libano Curling Dienerella_siciliana Cyprinion_macrostomum Ambrosiano_O_39_sup Dr._Octopus Alvaro_negredo Economía_de_Egipto Dzilam_Gonzalez Algebra_lineal_numerica Cultivo_de_avena Discipline_(álbum) Corporación_del_Patrimonio_Marítimo_de_Chile Corcubión_(La_Coruña) Corriente_del_Atlantico_Norte Copa_Mundial_de_Fútbol_Juvenil_de_1993

html map