Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.





Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.gratia.w-butelka.lebork.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.insanit.w-butelka.lebork.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.notandum.w-butelka.lebork.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Juana_Rosa_Aguirre_Luco Jose_Miguel_Alcerreca Lingala José_Nunez_de_Caceres LTE_Advanced Laura_de_Sade Literatura_erótica Lierganes_(Cantabria) Jorge_"King_Clave"_Ayala Kojin_Jugyo José_Eusebio_Herenu Juliet_Mitchell Joaquín_Álvarez Jarra_eléctrica Juan_Garcia_Loaysa Lev_Kópelev Islas_Yaeyama Kervegan Libro_3_(Trilogia_El_Legado) Libanes L.A.V._Venta_de_Baños_Leon-Gijón La_revolucion_en_Ucrania_1917-1921 Leptaulax_crockerensis Lista_de_alcaldes_de_Navia Lista_de_líneas_de_Bizkaibus Lago_Huishue Les_Abymes Javier_Alejandro_Mascherano José_Reybaud La_Rue-Saint-Pierre Juliana,_¡qué_mala_eres! Lepticidos Interbase Juan_Manuel_Rodriguez_Ojeda John_Romulus_Brinkley La_Doña_(telenovela_paraguaya) Joel_H_Cohen John_Evans_Atta_Mills Kin_Kiesse Kao_hiong Leonel_Altobelli Linea_132_(colectivo) Interrupciones_hardware J._Nat._Hist._Soc._Siam Jackson_Five Juan_de_Medina_de_Pomar Instituto_Arqueológico_Aleman Jerarquia_estandar_del_Sistema_de_Ficheros Into_the_blue Libuše_(ópera) J._Eduardo_San_Roman La_Falaise L_A_V._Venta_de_Banos_Leon-Gijon Lista_de_las_pirámides_de_Egipto LAV_Madrid_Saragossa_Barcelona_-_Frontera_Francesa

html map