Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Rusa_II Río_Punegru Fundacion_Pro-Bienestar_del_Minusvalido_FUNDABIEM Informer Río_Cañas_(Caguas,_Puerto_Rico) Municipio_de_Washington_(condado_de_Chautauqua,_Kansas) Fástias Municipio_Bolívar_(Sucre) Trigonosciadium Tren_Español_Rapido Responsabilidad_Nacional Freddy_Nazareno US_Poggibonsi Garcilaso_de_la_Vega_el_Inca Ignacio_Martínez_Mendizábal Municipio_de_Wiser_(Dakota_del_Norte) François_Hérincq Municipio_de_Schoolcraft_(condado_de_Hubbard,_Minnesota) Municipio_de_Howard_(condado_de_Cass,_Míchigan) Gerardo_Rodríguez_(actor) Rouffignac_Saint-Cernin-de-Reilhac Geliofobia Una_lengua_es_un_dialecto_con_un_ejército_y_una_armada Télétoon_(Canadá) Municipio_de_Washington_(condado_de_Miami,_Indiana) Robert_Sherard Trichogalium_boreale Gamincillo Genciana_mayor Gathas Geranium_dissectum_var_baumgartenianum GCRV_10581 Galia_Comata Revista_Sur Trésor Fundación_Ciudadano_Inteligente Ruta_más_alta_de_Oceanía Impresión_offset Truth_or_Consequences Rocio_Banquells Río_Anchicayá US_Avellino Geometria_clasica Trópico_(album) Municipio_de_Montague_(Nueva_Jersey) UIP Rio_Sarre Trébol_de_la_luna Roberto_Hernández_Ramirez Río_Hron Municipio_de_Rocewood_(condado_de_Rawlins,_Kansas) Retispatha Galium_campanulatum Roland_Topor Union_de_Asociaciones_de_futbol_árabes

html map