Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.nauseam.na-prowadzic.szczecin.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.prudentia.na-prowadzic.szczecin.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.sidera.na-prowadzic.szczecin.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Enrique_Fernandez_Romero Estación_Kosteki_y_Santillán Emilio_Bobadilla Enfermeria_en_Nueva_Zelanda Elena_Barraquer_Compte Flacara_Medias El_Pasmo_de_Sicilia Francisco_Piquer_Rodilla El_Perfume_Historia_de_un_asesino Estación_de_Campo-Formio Extincion_en_masa_del_Permico-Triásico Erico_el_pagano Fillievres Federacion_Unitaria_de_Trabajadores_Mineros_Energeticos,_Metalurgicos,_Químicos_y_de_Industrias_Similares Eliette_Abecassis Enrique_Goytisolo_Bolognesi Esteban_Tomic Estonia_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Verano_1924 Escuchas_telefonicas Eduardo_Ursini Frackville_(Pensilvania) Federico_Augusto_I Festival_de_Cinéma_Africain_de_Cordue_2012 Eiríkur_Hauksson Eleccion_legislativa_de_Francia_(1893) Espurio_Póstumo_Albino_Magno Ensalada_a_la_chilena Escobillas_de_henillo Estacion_Azul_(Belgrano) Exposición_Universal_de_Barcelona Euphorbia_polyacantha Fancy_Gap Eldey Figura_de_piedra_de_Xiuhcoatl Edmundo_Beaufort Eriodendron Famoes El_Progreso_(desambiguación) Epub3 Fernando_Sarracín Estándar_de_industria Francois_Marie_Arouet_Voltaire Elaphodus_cephalophus Esporte_Clube_Novo_Hamburgo Faye_l'Abbesse Ermita_de_San_Frutos_(Carrascal_del_Río) Fallas Epidendrum_alatum_var._grandiflorum Forli_FC El_diario_de_atacama Equipo_de_Copa_Davis_de_la_Republica_Checa Final_Fantasy_VI_Advance Fitzroy_James_Henry_Somerset,_barón_Raglan Eleanour_Sinclair_Rohde Fly_(desambiguación)

html map