Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Lank. Khalida_Messaoudi Juventud_Estudiante_Catolica Lasia_stipitata Iñaki_Antigüedad Ley_140 Judios_en_Chile Keith_Edmonson José_Manuel_de_Carratala Lenguaje_de_programacion_c Lista_de_galardonados_en_el_Salon_de_la_Fama_Grammy_Q-Z Koniglich_PreuBisches_Freikorps_von_Lutzow Leonessa José_María_Robles_Fraga Jose_Ramón_Valdes Juventud_Soacha Jesus_Villarino Kraatziana_convexa Ksar_el-Kebir Johann_ferdinand_adam_von_pernau K._Beringen_Football_Club Islas_Murciélago La_comunicación_oral José_Nicolas_Jorge La_Fuerza_del_Norte Jódar-Úbeda Irma_Cordoba Lakeview_Terrace La_Leocadia_o_Una_manola Kiss_from_a_rose Iñigo_Velez_de_Guevara,_el_mozo Juan_Martínez_Villacanas Jara_con_hoja_de_laurel Kvinnherad Joaquín_Guerrero_Casasola John_Jensen Jóvenes_incomprendidas La_mecánica_de_las_mujeres Leadville_(Colorado) Leyes_de_construccion Kesko Laurent_Kabila Junior_Seau Juan_Crisóstomo_Velez_de_Guevara Jenna_Rosenow Leimbach_(Rin) Limite_de_fluencia Juan_Carlos_Caipo Juan_Martin_Pietravallo Keforal La_Revolucion:_Deluxe_Edition Lira_del_Africa_Oriental_italiana LLano_del_Moro José_María_Cagiga José_Cevallos_Enríquez

html map