Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.magister.to-krolewski.limanowa.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.monachum.to-krolewski.limanowa.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.paratus.to-krolewski.limanowa.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Barrio_blanco,_cucuta Benito_Scorza Belharnosia_mesochora Chaetostoma_lepturum Campeonato_de_Italia_de_Rally Cassano_d'Adda Bourg-de-Peage Centro_de_Conmutación_Móbil Brasilodon Bromus_gussonei Cardenal_Cisneros Bacon_egg_and_cheese_sandwich Bajo_Panadés Binson_et-Orquigny Benjamín_Jarnes Bignonia_salicifolia Central_Nuclear_McGuire Batará_gigante Belena Castro_de_Las_Paredejas Años_840_adC Brussels_Cycling_Classic Characidium_tenue Barrio_Santa_Rosa,_General_Delgado Brian_nissen Centro_Costarricense_de_Produccion_Cinematografica Bythiospeum_tschapecki Bullshit! Barruelo_del_valle Castillo_de_Penaflor_(Jaén) Calypso_(telenovela) Bernard_Germain_Etienne_de_la_Ville_sur-Illon_conde_de_Lacepede Bandera_del_estado_Barinas Casearia_stjohnii Beneixama Carex_androgyna Campillo_de_Salvatierra Campeonato_de_Selecciones_del_Interior_Sub-17 Candidaturas_a_la_Copa_Mundial_de_Fútbol_de_2014 Banco_de_ideas Banderas_de_senales Brandara Barones_del_Conurbano Bastones_de_auer Carboxiterapia Bola_de_drac Brévillers_(Paso_de_Calais) Campolattaro Caillac Canon_del_Cobre CL-626 Call_Of_Duty Basilepta_dembickyi CIE-10_Capitulo_VI:_Enfermedades_del_sistema_nervioso Cantón_de_Pau-Nord

html map