Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Jimmu Kantele Konyaspor Jerzy_A._Janik Joyas_de_la_Corona_britanica Instituto_de_Seguridad_y_Servicios_Sociales_de_los_Trabajadores_del_Estado José_I_Bonaparte Inter_de_Playa_del_Carmen Institut_national_des_langues_et_civilisations_orientales José_Balazant_y_Barranda Ley_d'Hondt Li_Zhi Jimmy_Swaggart La_pagina_de_Nevel Isna Lagarto_(cómic) Jardin_Botánico_y_Zoologico_"Living_Desert" Jardín_Botánico_de_la_Universidad_de_California_Campus_de_Northridge Io_(Lenguaje_de_programación) King_Kong_(desambiguación) L_A._Times Leche_de_Magnesia Licasina James_Storm Ivan_Loredo_Vidal Juan_Moneo_Lara Leidy_Solis Jose_Antonio_Fortea_Cucurul Las_mañanas_de_Brujas La_Gripperie_Saint-Symphorien Komuso Introgresión Jennifer's_Body Jeff_Keith Joaquim_sagnier_i_villavecchia Kurt_Sametreiter Jesselton Kukulcan LRM Jesus_Díez_Del_Corral Lista_de_episodios_de_Gatchaman Kamov_Ka-50 Jabárovsk Jerôme_Moïso Johanna_Schnarf Jepresh Linus_Pauling Juan_Bautista_Túpac_Amaru José_Luis_García_Sanchez Institut_Sup'Biotech_de_Paris Instituto_Nacional_de_Empleo_(España) Interferometría_de_muy_larga_base Led_Zeppelin_(album) Life_Enigma Jardín_Botánico_de_Buenos_Aires

html map