Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.psychopedagogika.pl/tag/spychalscy-sroda-wlkp/ makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.psychopedagogika.pl/tag/izotek-a-alkohol/ zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.nozoil.pl/tag/salve-struga/ wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Capicua Berenice_I_de_Egipto Borsch_frío Casa_Charles_A._Braun Bonevardi Base_Aérea_Militar_No._7_Pie_de_la_Cuesta Botrytis_farinosa Canton_de_La_Barthe_de_Neste Brazo_de_Plata Bouna_Traore Castillo_de_la_Señoría Bota_de_Oro_1987–88 BI_Canum_Venaticorum Bangladeshí Carabus_striolatus Blaže_Ilioski Castellano_del_Pais_Valenciano Boulengerella_lucius Candelita_de_tepuy Batalla_de_tulcan Basilica_de_san_zenon Buré Carlos_Lozano_(desambiguación) Bahréin_en_los_Juegos_Olímpicos Bathygobius_soporator Byrsotria Celestina_Vigneaux Ceroma_hessei Because_of_the_times Betula_cajanderi_forma_fruticans Banda_Municipal_de_Valencia Central_nuclear_de_Garona Cabañas_de_Ebro Bulbophyllum_longibulbum Carcaixent_Carcagente Cenon-sur-Vienne Campañas_italianas_de_las_guerras_revolucionarias_francesas Bartram's_Garden Campanula_drabifolia Bahawalpur_(principado) Cabugao_(Ilocos_Sur) Buethwiller Broken_Siglo_XI_a._C. Calendario_festivo_de_Lambayeque Caldo_tlalpeño Batalla_de_guaqui Celia_Correa Bouxières_aux_Bois Calle_Azusa Callum_Blue Callistola_margaretae Carbajo Banda_sinfonica_de_colmenar_viejo Boehmeria_florida Carmen_Brannon_Vega

html map