Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Staple Speechless_(canción_de_Michael_Jackson) Santa_diabla San_juan_de_aragon Santa_Margarita_(Zurbaran) Seloncourt Tejido_secretor Sudarśana_chakra Self_control Saint_Etienne_la-Cigogne Sandra_Hüller Salix_cinerascens Saint-Quentin-le-Verger Separación_de_la_luz_de_la_oscuridad Saint_Sauveur_(Cote_d'Or) Sisyrinchium_formosum San_Eutimio Suspensión_activa Seleccion_de_fútbol_femenino_sub_20_de_Chile San_Raul Tony_Cruz_(actor) Santa_Rita_de_Casia Suiza_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Albertville_1992 Selección_de_fútbol_de_Guayana_Neerlandesa Speak_To_Me_(cancion) Snuff_(novela_de_Pratchett) Tanque_externo Sárdula Super_M_2011 Succulentes_(France) Sauromys_petrophilus Sant_Llorenc_de_Morunys San_Bartolomé_Perulapía Si_no_estás_(canción_de_Chayanne) Selenia_Aspide Seleccion_de_beisbol_de_la_República_Dominicana Tabla_de_valor_de_verdad Saint-Bonnet-de-Chavagne Thiénans Torres_de_Cotillas Saint_Salvadour Sabugalita Saint_Andre_de_la_Marche Salvaguardias Sequera_de_fresno Sam_Wanamaker St._John's_Wood_Clique Sinforiano_Madroñero Tecktonik The_Black_Parade_Is_Dead! Stephanie_(cantante) Síndrome_de_Li-Fraumeni Traducción_genética Santa_Bárbara_(municipio_México) Toonami_(Latinoamérica)

html map