Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.prosequendum.to-premier.turek.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.valeas.to-premier.turek.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.to-premier.turek.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Ordenacion Négyfalu Nicklas_Kroon Pino_nazarrón Pierre_de_la_Rue Onza_(unidad_de_masa) Paul_Davis Nossa_Senhora_de_Guadalupe_(Évora) Patron_de_Moiré Pepila_diversicollis Norah_Zapata_Prill NRK Nemeobiinae Nicolas_Viar Pollone_(Italia) Pantano_de_Zahara-El_Gastor Ni_de_aqui_ni_de_alla Palembang Nuestra_Senora_de_El_Henar Neve_Daniel Pontinha Phineas_and_Ferb:_Across_the_2nd_Dimension Pizarro_(Cáceres) Parque_Nacional_Riding_Mountain Políptico_del_Juicio_Final Pica_sencilla Pequeño_Lebrel_Italiano Métrica_(Informática) Palmijuncus_monoecus Open_Desktop_Workstation Panagiotis_Doxaras Plegarias_en_la_noche Partido_Socialista_Obrero_Luxemburgués Pedro_E._Muñiz_Sevilla Personajes_de_Flashpoint PT_10 NGC_1300 Ovidio_Fuentes Pedro_Fernández_de_Híjar Pennahia_anea Nitrogeno14 Pluteus_cervinus_eximius Phitos Oldenburg_(estado) Natacion_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Ámsterdam_1928 Perrigny_lès_Dijon Pito Nutrición_de_hierro_por_plantas Oberaich Nelson_Goncalves Orumbella Nuno_Mendes Podocarpus_transiens Ochavas Pinzas_de_presion

html map