Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.ta-szczur.prochowice.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.alto.ta-trzeci.kazimierz-dolny.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.bello.ta-trzeci.kazimierz-dolny.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Catedral_Basilica_de_la_Santisima_Trinidad Bandera_de_las_azores Cercopithecoidea Cerquilla Canton_de_Perpiñán-2 Blepharis_villosa Belews_Creek_(Carolina_del_Norte) Carlos_Delgado Camille_Desmoulins Baile Bad_Boys_(cancion_de_Inner_Circle) Caprinae Año_1932 Carlitos_Colon Call_Call_Call Bastard_operator_from_hell Cedacillos_pintados Benón_de_Meissen Canton_de_Thorigny-sur-Marne Cafil Catálogo_musical Bertone_birusa Björk_(desambiguación) Baby_Bowser Calamagrostis_clarionis Capilla_de_Darresham Batallón_de_Lister Brassica_oleracea_var._italica Batalla_de_chiclana Bob_El_Constructor Callahuaya Bahia_San_Quintin Bromus_ovinus CYSR Año_1499 Basella_ramosa Catedral_de_Pedro_y_Pablo Bellynkxia Cedro_del_cerro Buon_Ma_Thuột Bgt_iris_t Cepillo_de_haidinger Beatriz_H_C_Aicardi_de_Neuhaus Biblioteca_nacional_de_guatemala Cantón_de_Le_Carbet Carmen_Martínez-Bordiú_Franco Brookside_(Ohio) Camino_del_Ebro Backbreaker Basilica_de_la_Misericordia Batalla_de_Hsimucheng Centipeda Brassica_campestris_subsp_sylvestris Butler Ceroctis_amphibia

html map