Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

El_diario_de_Bridget_Jones:_Sobreviviré Estrategia_de_la_cuna Emperador_Go-Kōgon Estereóbato Felix_(Almeria) England_(Arkansas) FBR Estación_Colonia_Seré Fausto_Gastaneta Fernan-Nuñez_(Córdoba) Extincion_en_masa_del_Permico-Triasico Florida_Adentro_(Puerto_Rico) Eduardo_Risso_(remero) Estacion_de_Messines-Alte Esteban_Bondone Eugenio_Garza_Sada Estacion_Rucapequen Estacion_de_Yenikapı El_Último_Vals_(canción) Foot_Locker Enlazado Egoitz_García Enciclomedia Elecciones_parlamentarias_de_Chile_de_2013 El_carnaval_del_diablo El_libro_de_la_selva_(pelicula) Estación_de_Costa_Brava Estadio_Fray_Luis_Bolaños Estacion_Puan Eremiaphila_persica Fermentacion_secundaria Esther_Blanchett Fombellida_(Valladolid) Eje_del_mal El_ocaso_del_samurai FC_Zhetysu_Taldykorgan Epidendrum_conopseum Fernando_de_Andrade_das_Mariñas Elecciones_europeas_de_1987_(Portugal) El_Código_Da_Vinci_(película) Eumorphus_subsinuatus Fibrosis_endomiocardica Francisco,_conde_de_Clermont Euredit Epicauta_conferta Estación_de_Pedregalejo Embrasse-Moi Federation_royale_marocaine_de_football Franck_Gordon Escaneo_de_audiencia F._C._de_Perafita Energias_renovables_en_Navarra Escuela_de_Ingenieria_de_la_Universidad_de_Michigan Fotografias_trucadas_en_la_Unión_Soviética Essex_(Nueva_York)

html map