Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.na-przemysl.czest.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.addit.do-krzeslo.lowicz.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.capite.do-krzeslo.lowicz.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Exodo_jujeño Espanol_(Castellano) Espinosa_de_los_Caballeros Fernando_Marquez_El_Zurdo Eugene_Mazel Fantasy_Star_Soldier Franciscus_Jozef_Breteler Ejercito_Republicano_Irlandés_de_la_Continuidad Eudicotas El_niño Escultura_del_realismo Envenenamiento_de_aleksandr_litvinenko Flavia_Palmiero Encymon_regalis_atripes Fear_and_desire Elecciones_Autonomicas_Vascas_(1980) Ejercito_de_Francia Federeçao_Anarquista_Gaucha Francisco_Hernández_de_Cordova Escuela_Públicas_de_Minneapolis Escuela_de_infantes Forbesia Festa_Major_Solsona Escudo_de_Azerbaiyan Fajin Euratom Eduardo_Vernazza Epitrix_caucasica Festival_de_Verano Estadio_Olimpico_de_Londres Etenería Estación_General_Fernández_Oro Francisco_Enrique_Camps Edwin_Congo Enrique_de_Borgoña Estellaria Federacion_de_Baloncesto_de_Bahamas Enrique_Allende Eugenia_neoaustralis Ernest_Joyce Escuela_de_música Eduardo_Tresguerras Expedición_armada Enrique_de_Guisa Enlaces_de_hidrógeno Escuelas_Públicas_del_Condado_de_Duval Estacao_Pinacoteca Episodio_de_Tordesillas Elecciones_municipales_de_Chile_de_1925 Escándalo_de_venta_de_armas_de_la_Argentina_a_Ecuador_y_Croacia Fairfield_(Nueva_York) Etheostoma_cervus Er_(Cerdana) Estadio_de_Malmo Francisco_Lopez_de_Zuniga

html map