Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

David_Córdoba Dungeon_defender Distrito_de_Ayaviri_(Yauyos) Eclipse_solar_del_25_de_diciembre_de_2000 Detector_de_nivel_de_liquido Ambrosia_maritima Dolores_Sarmiento Corynopuntia_stanlyi Cámara_bridge Dolby_AC-3 EMAUPM Copla_(poesía) Direccion_de_Compras_y_Contratacion_Pública_-_Direccion_ChileCompra Crioceris_macilenta Distrito_de_Bulach Costanera_Center_Torre_1 Diseno_de_fármaco Division_1_1938/39 Daughters_of_bilitis Amarte_es_un_Placer Copa_Davis_2012 Diagrama_Ph Defensa_Nimzowitsch Cucuyus Corazones_al_límite_(banda_sonora) Amelie_Fried East_China_Normal_University Dick_Lee Daily_Nation Alta_Velocidad_en_España Dañador Alejandro_Santo_Domingo Aletris_luteoviridis Crepis_virens_proles_diffusa Economia_de_escasez Diabulus_in_musica_(Mägo_de_Oz) Célula_gigante Divisiones_Regionales_de_Futbol_en_Extremadura_2008_09 Dynastes Dover_(Carolina_del_Norte) Dia_de_la_sangre Doris_María_Benegas_Haddad Alotrasplante Cuijingo Ana_de_Medici_(1616-1676) Donny_Marlow Dialecto_manchego Dying_to_Say_This_to_You Diciembre_de_1936 Convento_de_la_Paciencia Algoritmos_de_Enjambre Dos_de_Mayo_(Misiones) Doma Derbi_Eterno Coronel_Arnold

html map