Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.logopedawarszawa.info.pl/tag/1982paulinka-instagram/ makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.gdyniapsycholog.edu.pl/tag/nobaxin-cena/ zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.gdyniapsycholog.edu.pl/tag/anastazja-kawiorska-instagram/ wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Kara_kitai Justin_Roiland Japonesque_(álbum_de_Kumi_Koda) Lao_tse Librecambista Keayodendron_bridelioides Jose_Luis_Marti_Soler Juan_de_Peratallada_(Rupescissa) Isla_Media_Luna_(Georgias_del_Sur) Les_Yeux_secs Johann_Heinrich_Voss Jean_Pierre_Bois Kotaro_Suzuki Jarville_la_Malgrange Juan_Ramon_López_Muniz Jesús_Carranza_Garza La_polar Jose_María_Orense_Mila Kosmos_261 K._I._Meyer Las_Juanas_(México) La_Proiselière_et-Langle Jesús_Aranguren Kalmalin Laszlo Jose_María_Aparicio Jarceley Irediparra Lepidium_repens Iwaki_Fukushima José_Luis_Paradas_Romero José_Velasquez Kubilay_Türkyilmaz Kanouté Javier_de_las_heras Kabwe Italia_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Los_Ángeles_1984 Junta_Gubernativa_de_1861 Lista_de_rascacielos_en_Uruguay Jardin_Botánico_Komarov_Herbario_e_Instituto_Botánico_de_Baku José_Maldonado_Gonzalez Joaquín_Albareda_i_Ramoneda José_Antonio_Lomio Lista_de_unciales_del_Nuevo_Testamento Juan_Bautista_Plaza Lawrence_Roberts Jersey_breakfast Jan_Einar_Thorsen James_Chayter Le_Breuil_sous-Argenton La_Hoya_(Lorca) Ligan Junio_de_2010 Lewis_U_Hanke Juana_I

html map