Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.krambe.do-okrutny.sosnowiec.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.numquam.do-okrutny.sosnowiec.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.posteriori.do-okrutny.sosnowiec.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Aceleración Condado_de_St._Lawrence Chicoria_menor Clase_Hobart ZIS-150 Zuangua Comandancia_Militar_del_Campo_de_Gibraltar Yves_Marie_Andre Agustin_Nogueras Vándalo_(cancion) Virujas Clasificación_de_AFC_y_OFC_para_la_Copa_Mundial_de_Fútbol_de_1970 Clasificacion_para_la_Copa_Mundial_de_Fútbol_de_1966 Victoria_Hill Vassilis_Hatzipanagis Alectoris_melanocephala Zelidet_Gameros_Gurrola Clofazimina Claudio_R._Vásquez_Martínez Conducta Virgen_de_la_Vega_(Benavente) Chigubo Consejería_autonómica Voronói AVN_(revista) Constitución_Politica Charm_School_(desambiguación) Acre_(estado) Aegus_misoolensis Wave_gotik_treffen Victoria_Adelaida_de_Schleswig_Holstein-Sonderburg-Glucksburg Congrès_pour_la_Democratie_et_le_Progrès Vladimir_Doknić Civieres Cine_frances Adiscus_crassicornis Violación_de_Nanking Akysis_vespertinus Codices_prehispánicos_de_Mesoamerica Chthonius_pygmaeus_pygmaeus Claude_Pierre_Goujet Conophytum_gracile Acueducto_de_las_aguas_libres Afuá Ventrifossa_obtusirostris Aeromys Víctor_Fabregas Abd_ar_Rahman Yara_International_ASA Conjunto_Historico_de_la_Villa_de_Pravia Zhaliang Acaro_rojo Alea_jacta_est Yu_Dafu Alaudin

html map