Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Federweißer Exigit_Contumacium Euphonia_cyanocephala Fabio_Calderon_Botero Fartusco F_Y_R_O_M FC_Bunyodkor El_Pirulí Enciclopedia_moderna_Diccionario_universal_de_literatura_ciencias_artes_agricultura_industria_y_comercio En_punto_muerto Estado_social_y_democratico_de_Derecho En.wikipedia.org Feroz_(telenovela) Elena_Bashkirova Felisa_Miceli Fosa_de_Puysegur Firewire Foca_monje_del_Mediterráneo Federico_Enrique_de_Orange El_infierno_tan_temido Festivales_en_Colombia El_Principe_de_Bel_Air Fernando_Uribe Fontaine_le_Dun El_Secuestro Estatero Epicauta_hubbelli El_Búfalo_de_la_Noche Espora_(micologia) Eje_(Segunda_Guerra_Mundial) Epicauta_nigromarginata Elrama_(Pensilvania) FICAT Formación_Fleming_Fjord Fontevivo Espejo_(Córdoba) Euphorbia_vaticana Eucalyptus_rostrata_var._borealis Estación_de_Nápoles_Central Flambeau_de_l’Est Fiestas_de_San_Lorenzo_(Huesca) El_Emilio El_niño_y_la_niebla Exposicion_Universal_de_Gante_(1913) Enantiómero Fontanès Eufemismo El_matrimonio_sisley Fernando_de_la_Rua Eryngium_marinum Empeños_A_Lo_Bestia Evolucion_de_la_poblacion_de_Espana_en_la_epoca_precensal Estacio_de_Sant_Celoni El_Cerro_(barrio) Estatuto_de_Autonomia_para_Andalucía

html map