Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Metal_Guru Redia Marina_Occidental Proceso_p Maria_Inés_Calderon Magarsus Mancomunidad_de_Servicios_del_Valle_del_Nalón Provincia_de_Tabuk M._E._R._V._A._L. RS_de_Serbia McDonnell_Douglas_MD-87 M2/M3_Bradley Materia_fuertemente_simétrica Los_Amates Región_Turistica_Kumgangsan Meta_(rio) Marquesado_de_Poal Random_Access_Memory Golden_Edge Malaca_(desambiguación) Puente_de_san_rafael Proc._Roy._Soc._Edinburgh Marqués_del_Cenete Masconazo.com Miguel_Psellos_el_Joven Rafael_Sánchez_Lopez Premio_a_lo_Chileno Ramon_Stolz_Viciano Metro_de_albañil Microrregião_de_Iporá Manuel_marques_de_sousa McCartney_II Raymond_Loewy Lockheed_SR_71 Maksim_Bili Prilidiano_Pueyrredon Prelegendum. Radio_Telefis_Éireann Matriz_S Rafael_González_(futbolista) Lowndesboro Regiones_históricas_de_Rumania Masoncus Miguel_Muñoz Mas-d'Orcieres Purificación_Campos_Sanchez Mercado_freelance Rafael_Obligado Love_Sensuality_Devotion:_The_Greatest_Hits Merseybeat Medicamento_compasivo Raúl_Saez_Saez Manuel_Simo_Marín Reacción_de_Emmert Prótesis_implantosoportada_(dental)

html map