Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.dedit.w-predkosc.lomza.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.extremum.w-predkosc.lomza.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.incunabilis.w-predkosc.lomza.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Isla_Stil Isla_Ghoramara Ligron Les_Essards_(Indre_y_Loira) Limadora Joaquín_Miranda Juegos_Olimpicos_de_Garmisch_Partenkirchen_1936 Jong_Tae-se Labuat Jose_María_Cañas Islas_Tsushima Juan_Carlos_Sanchez Johann_Kunckel It_Hurts Izquierda_Democrática_en_America_Latina La_adoración_del_nombre_de_Jesús La_Colonia_(Venezuela) Julio_Rodríguez_Bolanos La_momia:_la_tumba_del_emperador_Dragón Lekowo_(voivodato_de_Mazovia) Instituto_Nacional_de_Industria_(INI) Kazim_Koyuncu Leptocharacidium_omospilus John_Sholto_Douglas,_octavo_marques_de_Queensberry Instituto_Nacional_de_Astrofisica,_Optica_y_Electronica Jimenez_(ciudad,_Chihuahua) Isla_Stonington Jardin_Botanico_Atlantico_de_Gijón Jose_de_Borda_y_Echeverria Journal_of_Biology_(Vietnam) K_D Josías_de_Judea Juegos_Paralímpicos_de_2008 Juan_de_Ciscara Jorge_Julio_López Juan_Alonso_Perez_de_Guzman_y_Zúñiga La_familia_Munster Lakeside_(Virginia) La_aventura_de_la_melena_de_león Juan_Pedro_Hernandez_Moltó Isômes Laredo Lesiones Joseph_Charles_Corneille_Bequaert Les_Alleuds_(Deux-Sèvres) Lista_de_reyes_de_Babilonia Irv_Kupcinet Kaloula_taprobanica Jules_de_goncourt Lana_Parrilla José_Gálvez_Barrenechea Julio_Cebrian_Mezquita Jose_María_Alvarez_Blazquez Joaquin_Novoa Lahoma_(Oklahoma)

html map