Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.nefasti.to-drogi.sosnowiec.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.pondus.to-drogi.sosnowiec.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.studuisse.to-drogi.sosnowiec.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Pedro_Ferriz_(cardenal) Oldenburgia Museo_de_arte_de_las_Islas_Feroe Organización_territorial_de_Uganda Oliver_Twist_(1909) Odin Niquero N180B Pholcus_phalangioides Pablo_Galdames Oreophryne_frontifasciata Partido_Judicial_de_Colmenar_Viejo Portugal_en_el_Festival_de_la_Cancion_de_Eurovision Márquez_(desambiguación) Nikki_Nova Notostylops P_R_N. Parlamentarismo_en_Espana Pierre_(Dakota_del_Sur) No_somos_nadie_(desambiguación) Museo_fonográfico_alemán Parom Nueva_Ola_Checoslovaca Ocimum_suave Nicolás_A_Y._Chacón Pedro_Matutes New_College,_Oxford Plassac-Rouffiac Panetos Número_2 Oligosarcus_pintoi Novopávlovka_(Krasnodar) Parque_nacional_Garamba Omar_Palma Paseo_Los_Ilustres Pokemon_Jirachi_Wish_Maker Paso_del_Cementerio Pindal_(cantón) Museo_de_Arte_(Perú) PMA-2 Oleoducto_de_Alaska Organizacion_territorial_de_Europa Narcotrafico Oides_duvauceli Othman_el_Ganoui ORP_Gen_K_Pułaski_(272) Parada_de_Gonta Pleine_Selve Piquet_Sports Orfanato_Music_Group Neil_Shipperley Placas_vehiculares_de_chile Porcelana_Noritake Orbita_media_terrestre Nightwolf

html map