Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.alter.na-dokladny.warmia.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.bisextus.na-dokladny.warmia.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.civitatis.na-dokladny.warmia.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

My_Fair_Lady_(musical) Neo-tudor Neolítico_precerámico Métrica_de_puntos_función Nara_Visa_(Nuevo_México) Museo_Nacional_de_Antropologia_y_Arqueologia_(Peru) Palacio_del_Marqués_de_Santa_Cruz_(desambiguación) Only_Love_Remains Pont_Farcy Personajes_de_Los_padrinos_mágicos Museo_provincial_de_Champasak Partido_judicial_de_Santa_Coloma_de_Farners Phillipe_Senderos Peteco_Carabajal Oldsmobile_Silhouette Patiño_(A14) Partido_Renovacion_Democratica Nicrophorinae Méndez_Núnez Museo_de_la_Tecnología_de_Sao_Paulo Oficina_de_Protección_Financiera_del_Consumidor Navaconcejo_(Cáceres) Pongelia Plains_(Montana) Natalia_Gallego Orísoain_(Navarra) Método_del_gradiente_conjugado Pluvialis_squatarola Parroquia_de_saint_james_windward Pokemon_Rubí_y_Zafiro Orrius Pasado_de_copas Nacionalización_del_cobre Parabellum_(pistola) Pedagogia_de_la_liberacion NickToons_TV Paracyclotosaurus Noiron-sous-Gevrey Palmares_de_Universidad_Católica Panamax Portalada_de_Carlos_III Panilleuse Nicole_da_Silva Peña_del_Moro Oides_kolbei Palacio_Papal_de_Aviñon P300_(neurociencia) Politica_Europea_de_Vecindad Pavonia_peruviana Palacio_Municipal_de_Deportes_de_Inca Política_energética_de_los_Estados_Unidos Museo_de_Louviers Parroquia_de_Jefferson Pogonodaptus Plantago_macrorhiza_subsp._occidentalis

html map