Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.constantia.to-litera.jgora.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.ditat.to-litera.jgora.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.fortiori.to-litera.jgora.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Pedro_Corominas_Montana Peleas_de_gallos Oficina_de_Justificacion_de_la_Difusion Organización_de_las_Naciones_Unidas_(ONU) North_Las_Vegas_Nevada Pednelissos Neerlandesa Partamasiris_i_de_armenia Pantalones_campana Oncorhynchus_rhodurus Nomenklatura Numeros_de_Euler Pacto_de_El_Pardo Poecilodermis_populnea Pentatlón_moderno_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Moscu_1980 Ouriçangas Paradigma_de_programación Norcorea Pena_Bolística_San_Ignacio Pacta_Conventa_de_Croacia Overseas_Development_Institute Pont_Sainte_Marie Naranjas_(fruto) Posesión_diabólica Phleum_brachystachyum_subsp._abbreviatum Playa_de_Lagos Nicolas_Trecco Pacific_Palisades_Los_Ángeles,_California PanterA Nicetas_de_Remesiana Pometia_ternata Nudelman Platanthera_lacera Obelisco_Cajamadrid Paso_Fronterizo_de_Jama Negaunee Portland_International_Airport Pesadilla_en_la_cocina_(España) Peopleware Panaché Nematidium_strictum Polygonatum_sigillum Phalaenopsis_lueddemanniana_var_delicata Partenope_(mitologia) Playa_de_La_Barraca_Quemada_(San_Pedro_del_Pinatar) Panini_(India) NWA_Tri-State PDP-11 Periodo_Silvícola Philautus_wynaadensis Politica_2.0 Noisia Pesaro México_barbaro Noah_Crawford

html map