Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.christi.do-czynnosc.tgory.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.crumenam.do-czynnosc.tgory.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.hominem.do-czynnosc.tgory.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Newcomerstown_(Ohio) Nicole_Eggert Neal_Cassady Operación_Gunnerside Playa_de_Ses_Salines Nacionalidad_británica O-Zone Pithiviers_le_Vieil Pantalla_de_paneles_prefabricados_de_hormigon Pietro_Pauolo_Rubens Parque_Nacional_Natural_Catatumbo_Barí Play_with_fire My_Babysitter's_a_Vampire Olancho Parasphendale_scioana Parque_nacional_Yanachaga_Chemillén Nerea_Garmendia Partido_Republicano_Demócrata Peralejo_blanco Plazuela_del_Angel Nanophyetus_salmincola Norah_Jones Oxydectes Oxalis_interior Paraguachi Pedro_Jesus_López_Baquero Pontificia_Universidad_Católica_de_Puerto_Rico Pierre_de_ronsard Parti_Pirate_Tunisien Mythimna_vitellina Olegario_Victor_Andrade_(localidad) Peter_Monteverdi Nohvorod-Siverski Out_of_the_Cellar Neuropteroidea Neacomys_guianae Palmarés_nacional_del_futbol_español Oscilador_estocastico Posguerra_de_la_Guerra_Civil_Espanola NREC_1GS_7B Nélida,_tóxica Parque_Botánico_Palma_Sola Pomerium Ocean_(Maryland) Plaza_mayor_de_valladolid Panorama_(revista_de_Italia) Plaza_de_Los_Sitios Māris_Štrombergs Nicolas_de_Ulloa Patasca Pontederia_mucronata Numeros_chinos Plan_Mérida Oscar_Tulio_Lizcano Pedro_de_Alcalá

html map