Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.desipere.ta-dobro.opole.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.faciendum.ta-dobro.opole.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.juvante.ta-dobro.opole.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Ajoupa-Bouillon Western_Port Claudemir_De_Souza Xiomara_Griffith Volcan_Amayo Akentra_chakratiana Whitaker_(Pensilvania) Vocales_medias Congregacion_de_la_Mision Abadía_de_Flaran Yosgart_Gutiérrez Al_Lewis Complejo_fármaco_-_receptor Viracocha Vicente_Ruiz_Monrabal Acto Ai-Ais Contributions_à_la_connaissance_de_la_flore_du_Maroc Zavarce Confederación_Hidrografica_del_Duero XHTVM_Proyecto_40 Acer_saira Club_Deportivo_Santa_Fe Akermenka Villagómez Choeradodis_peruviana Condado_de_Columbia_(Nueva_York) Vimmerby Aeropuerto_Lleida-Alguaire Valledolmo Clamores Villardompardo_(Jaen) William_Joseph_Hussey Aeropuerto_internacional_de_Nội_Bai Abd_al_Malik_ibn_Qatan_al_Fihri Abdul_Hamid_I Viola_tricolor_ssp._arvensis Charles_Dauphin Aguasantas_(Rois) Vidensk._Meddel._Dansk_Naturhist._Foren._Kjøbenhavn Vehículo_de_inmersion_profunda Companía_de_Aviacion_Faucett Chris_Daughtry Condado_de_los_Moriles Vampyrìsme_necrophilie_necrosadisme_necrophagie Clasificación_de_Conmebol_Concacaf/AFC/CAF/OFC_para_la_Copa_Mundial_de_Futbol_de_1966 Abigail_y_Brittany_Hensel Alabaminidae Clasificacion_Internacional_de_Enfermedades Clase_Sierra_(patrullero) Agoncillo Velam_Isetta Weldon_Spring Ziziphus_emarginata Alejandro_Bermudez_Nuñez_contra_Costa_Rica_(1914)

html map