Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Convenio_colectivo_de_trabajo Dreadlocks Alimoche_comun Echinocactus_roseanus Division_politico-administrativa_de_Moscu Alexander_Woollcott Donell_Taylor Amand-Joseph_Fava Cuyamaca_(California) Corticarina_arizonensis Crimson_Tide Diócesis_de_Wonju Cosme_Campillo_Ibañez Direccion_(teatro) Allium_scorodoprasum_var._obscurum Ammotrechula_boneti Cristina_Fernández-Cubas Drephalys Distrito_3_(Málaga) Cumanda_(ópera) Don_juan_carlos_de_borbon Círculo_de_tres De_Lucas Corredor_de_seguros Cossulinae Crestagallo Alvarado_Medical_Center_(Tranvía_de_San_Diego) Cuarto_creciente Crimenes_del_sofocon Dona_Clotilde_Urioste_de_Argandona Corporación_de_Televisión_de_la_Universidad_de_Chile Dambovita_(distrito) Discusión_bizantina Crisis_en_el_sureste_de_Ucrania_de_2014 Código_2_entre_5 Defy_You Cross_Ciudad_de_Haro Crisantemos Diego_Jose_de_Cádiz Disney_Channel_(Estados_Unidos) Delleker Edificio_Compania_Union_Telefónica Demanda_biologica_de_oxígeno Dolmen_de_la_Pierre_Levée Diplopogon Dia_de_Andalucía Edicto_de_fontainebleau Alfredo_Leal_Kuri De_mártires_y_verdugos Disposición_de_Ramas_Automaticas_de_Módulos_Independientes_en_Estaciones César_Cantu Cummington_(Massachusetts) Copa_Mundial_Sub-20_de_Fútbol_de_2011 Ecuador_en_los_Juegos_Olimpicos Di_bloque_PS_(PB-POSS)_Copolímero

html map