Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.wielkopolskie.aluminium-7075.biz.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.dolnoslaskie.aluminium-7075.com.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.kujawskopomorskie.aluminium-7075.com.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

EuroBrun Francisco_Arango_y_Parreno Florilegio_Medicinal Estación_de_Friburgo Epifanio_de_Constantinopla Estroma_corneal ForeFront_Records Epipactis_atropurpurea Federacion_de_Baloncesto_de_Filipinas Francisco_"Panchito"_Hernández_(futbolista_mexicano) Federico_De_Castro_y_Fernandez Florian_Schneider Eslavo-macedonio Enrique_de_Aragon_Folc_de_Cardona_y_Cordoba Estadio_Once_de_Noviembre Edward_John_Eyre El_hombre_radiactivo Empusa_pennicornis_copetdagica Estacion_d'Urtx-Alp Elecciones_de_burgenland Estrella_de_5/16_pulgadas Feng_Yun Escudo_de_la_Autoridad_Nacional_Palestina El_teatrito_de_don_Ramón Francisco_I_Farnesio El_Mago_de_Oz_(película) Francisco_Gonzalez_de_la_Vega Efectos_físicos_del_alcohol_en_el_organismo Feniletilamina Francisco_López_(piloto) Enemigos_intimos Esculapio Fortaleza_de_Molina_de_los_Caballeros Elecciones_al_Parlamento_Europeo_de_1984_(Italia) Forensic_Follies Emperador_Ninkō Farmacia_clínica Feugarolles Este_peninsular Estación_Takinogawa-Itchōme Ferdinand_Victor-Eugène_Delacroix Equipo_aqua_y_equipo_magma Escudo_de_Namibia Elmundo.es Euphorbia_horwoodii Foro_del_Pacífico_Sur Emile_Verhaeren Farcpolitica Elecciones_griegas_de_1994_al_Parlamento_Europeo FEVE_Serie_1000 Foenugraecum_officinale Faxinal_do_Soturno Estació_de_Franca Entente_báltico Florentino_Alonso_Pinón

html map