Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Entosiphon Expired Editorial_Gedisa Edith_Layard_Stephens Fosfoinositol_3-quinasa Eulemur_rufus Felipe_Laguna Estrée-Wamin Encastre_alar Follow_Me_Home_(canción) Financiera_Fusa Falectomía Foul_Moudama Expedición_Discovery Forza_d'Agrò Fellner_&_Helmer Ferrocarril_Kansas_City-Mexico_y_Oriente Francisco_Javier_Cienfuegos_Jovellanos Fasole_cu_carnati Esporte_Clube_Novo_Hamburgo Esparta_(Atlántida) F.K._Khujand Eleccion_legislativa_de_Francia_(1919) Estación_de_La_Hoya El_manantial_(desambiguación) Equio_de_hojas_de_llanten Elecciones_parlamentarias_en_Cuba_de_2013 Erotic_Power_Exchange Escuela_de_Administración_General_e_Industrial Fouquieres-les-Lens Eurodepor Facoemulsificación Eugenia_Leon Europea Factor_X_(Programa_de_television) Estadio_Nihondaira Emilio_Lledo_Ínigo Estación_Florida_(Belgrano) El_gatito_del_nino_del_gato,_el_pequeno_cachorro_del_leon Estación_Otamendi Escudo_de_Quindio Francisco_Salado_Escaño Elvela_ramosa Equivocada Evangelio_segun_juan El_zahir_(Coelho) El_grito_(película_de_1968) Estacion_Universidad_de_Lujan El_gran_punado Filosofía_de_la_naturaleza Flujo_de_ricci Estadio_de_la_paz_y_la_amistad Estadio_Revolución_(Irapuato) El_Cardonal_(Tranvia_de_Tenerife) El_Bosque_(desambiguación)

html map