Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.dedit.ten-snieg.elk.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.gustum.ten-snieg.elk.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.judice.ten-snieg.elk.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Arquitectura_de_von_neumann Annandale_(Demerara-Mahaica) Asarca_viridiflora Anolis_obtusirostris Herreanthus_meyeri Monstera_borsigiana Historia_de_las_misiones_jesuíticas_del_Guayrá_Itatín_Paraná,_Tapé,_Uruguay_y_de_los_guaycurues Mukmuk Hormiguero_gorginegro Angostura_(Municipio) Anos_200_a._C. Anfíptera Andrés_Fernández_Moreno Monolepta_birmanensis Astragalus_tenuifoliolosus Gémigny Monte_de_el_pardo Haka_Valkeakoski Avenida_la_Marina_(Talcahuano) Animal_Rights_(canción_de_Deadmau5) Antonio_Palocci_Filho Arte_liberal Antonio_Allegri_da_Correggio Hesiquio_de_mileto Hiempsal_II_de_Numidia Guardian_de_las_direcciones Ano_347_adC Henri_Léon_Lebesgue Idioma_yukpa Hashihama Hans-Gunter_Winkler Gueg Argolibiu Auzat-la-Combelle Antoni_Xirau_i_Palau Aves_de_Brasil Asociación_de_universidades_jesuitas Aurelio_Paris_Sanz_de_Santamaria Avenida_Fondo_de_la_Legua Muhammad_ibn_Mūsa_al-Khwarizmi Hierba_fuerte Hombre_hervívoro Andréj_Bajuk Arterias_helicinas Here_You_Come_Again Hector_Alejandro_Correa_Letelier Atelopus_petriruizi Hallam_(Nebraska) Historia_de_andorra Antonio_Soler_(compositor) Arabe_clásico Autik._Bot. Hendrick_van_Balen Géneros_de_Juegos_de_Video Mountain_top_Nursery_Frog

html map