Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.ten-godzina.podlasie.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.agnus.ten-umowa.czest.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.baculinum.ten-umowa.czest.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Republica_de_Ezo Río_Heath Fugitivos Franz_Joseph_Ruprecht Ripoll_Riu_Sec Fuerza_Aerea_Helénica Inga_niopo Tresmontant Inmigración_japonesa_en_Colombia Rio_Chu Robinson_2001 Reserva_de_Sonsaz República_de_Kosovo_(1990-2000) Revolución_de_1897 Río_Bolshoi_Jugan Ricardo_Halac Municipio_de_Read Tytthonyx_mutabilis Turais Iecava Relación_cuantitativa_estructura-actividad Geosinclinal Municipio_de_Creighton_(condado_de_Knox,_Nebraska) Municipio_de_Kimmel_(condado_de_Bedford,_Pensilvania) Gerontology_Research_Group Fuerzas_armadas_de_Serbia True_(Wisconsin) S_2004_S_6 Reina_mora Il_gran_Tamerlano Rhagodes_melanopygus_melanopygus República_Arabe_Democrática_Saharaui Iglesia_de_Cotasaya Garganta_de_Navalishchina Fuentiduena Municipio_de_Fergus_Falls_(condado_de_Otter_Tail,_Minnesota) SS_Leviathan Roscadero Represa_de_Chingaza Ingenieria_agroindustrial Un_plan_de_organización_anarquista Rombos_(canción) Municipio_de_Douglas_(condado_de_Clark,_Illinois) Università_degli_Studi_di_Trieste Tunay_Torun Informe_de_Prensa_Internacional Fundacion_Oskar_Reinhart Rio_Chahal República_de_Irlanda Impuesto_territorial Municipio_Santa_Maria_de_Ipire_(Guárico_Venezuela) Respect_M.E. Unconditional_Love_(canción_de_Tupac) Georges_Corm Murilo_Rua

html map