Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Heterostachys Gunnar Huida_de_los_Noldor Heiltz_le_Maurupt I'm_Already_There Holualoa Apocalipsis_de_pedro H_sapiens Arrecife_coralino_de_agua_fria Artonges Anti-lock_braking_system Monumento_Natural_Isla_de_Terreros-Isla_Negra Mitchell_Heights_(Virginia_Occidental) How_Soon_Is_Now?_(cancion_de_t.A.T.u.) Apeadero_KM_45 Angel_Albino_Corzo_(municipio) Gurunhuel Guerra_nórdica_de_los_Siete_Años Mixosaurio Idioma_mongol Australoheros_ykeregua Arantxa_del_Sol Arthrotus_nigricollis August_Mentz Motown_Superstar_Series,_Vol._7 Arbanies Applications_Technology_Satellite_5 Montestruc_sur-Gers Mulla_Husayn_i-Bushru'i Mortadelo_y_Filemon_La_Vuelta Moise_Étienne_Stefano_Moricand Herramientas_para_webmasters_de_Google Gráficos_de_tortuga Hesperoptenus_tomesi Héctor_González_Curiel I_Distrito_Electoral_Federal_de_Veracruz Ano_68_adC Mono_Villegas Anna_Karenina_(ópera) Hamatama Aquel_ritmillo Morteros_(Córdoba) Guide_Orchids_Sikkim Andrea_Echeverri_(album) Hoja_de_culebra Arcizac_ez_Angles Miège Hungama_TV Arquero_del_ano_en_Peru Atentados_de_noviembre_de_2008_en_Bombay Ataíde Idioma_cuitlateco Hospital_Monte_Sinaí,_Nueva_York Iberia-Air_Nostrum Heaven_Help_Us

html map