Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.clarior.na-prosty.gorlice.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.dramatis.na-prosty.gorlice.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.eodem.na-prosty.gorlice.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Real_Observatorio_Astronómico_de_la_Armada Purple_Haze Los_anos_inutiles Los_diez_mandamientos_(serie_de_television) Rafael_Romá Ravana Longitarsus_ibericus Luis_de_Requesens_y_de_Zuniga Lluís_Bonifaç_i_Masso Praslinia_cooperi Recordando_a_Chile_(una_chilena_en_Paris) Los_Simpsons Maxime_du_Camp Marica Línea_E_(Río_Gallegos) MTV_Europe_Music_Awards_1996 Manuel_(nombre) Marc_Le_Riche Matriz_de_Hilbert Miedo_al_éxito_(psicologia) Louis_Auchincloss Metropolis_(canción_de_David_Guetta) Marc_Andrew_Mitscher Lucy_Aikin Lícopus Registry_of_toxic_effects_of_chemical_substances Malacateco Maulets_(politica) Pristimantis_alalocophus Quejigo_del_Amo_o_del_Carbon Rappoltsweiler Live_Intrusion Greenville_(Pensilvania) Mario_Gaspar_Perez_Martinez Lycaste_barringtoniae_var_grandiflora Real_Companía_Guipuzcoana_de_Caracas Primera_división_española_1999_00 Manito_(Illinois) Mauthausen-Gusen Ptolomeo_VIII_Evergetes_II Real_Federación_Española_de_Fútbol Purismo_(linguística) Ramiro_Gamboa Puerto_de_yawatahama Mail_Delivery_Agent Matildita_y_Anacleto Mariano_José_de_Larra_y_Sanchez_de_Castro Rafael_Prohens Queso_de_vidiago Rafael_García_García Química_industrial Regimiento_de_Infanteria_Nº_6_Chacabuco Push_It_(cancion_de_Static_X) Maiorga_Ramírez Maytenus_canariensis

html map