Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.femina.ten-zwiazany.swiebodzin.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.inter.ten-zwiazany.swiebodzin.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.omnibus.ten-zwiazany.swiebodzin.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Iggy_Azalea Universidad_de_greifswald Unio_Democratica_del_Pais_Valencià Fuerte_de_Vieques Rock_Hill Fuerza_Aerea Garden_Grove_(Iowa) Rushville_(Illinois) SS_MM_los_Reyes_de_Espana Globulo_de_Bok Municipio_de_Courtland_(condado_de_Kent,_Míchigan) Imperia_Tower Georgia_Street_Bridge-Caltrans_Bridge Iglesia_Magistral_de_Nuestra_Señora_del_Pilar Ricardo_rojas_(futbolista) Gabinete_de_Miguel_Aleman_Valdes Gerardo_Smitmans_Rothamel Ruben_Navarro_Méndez Municipio_de_Londres Romería_de_Santa_Cruz Giovanni_Verga Rio_Ladra Ignacio_Anoa_y_Busto SS-Brigadeführer Rhytispermum_arvense Treviana_(La_Rioja) Fægri Ilitia Georges_Guynemere General_Sanjurjo Inmigración_en_Argentina Tumba_de_Tausert_y_Sethnajt Ruta_del_Romanico_del_valle_del_Sousa Rim-Sim_II Ignacio_de_loyola Rickett Gekijoban_Poketto_Monsuta_Daiyamondo_&_Pāru_Parachina_Chokoku_no_Jikū_e Tráfico_de_órganos Republica_China Gastón_De_Celis Royal_Engineers_A.F.C. Municipio_de_Monroe_(condado_de_Henry,_Ohio) Té_a_la_menta Gabinete_de_Manuel_Gonzalez Galaxy_Nexus_by_Samsung Urca_(embarcacion) Reinita_de_Grace Rio_Almodoval UBI_Banca Municipio_de_Mayberry_(Pensilvania) U_S_Route_183 Russian_Football_Union Río_Piedras Renault_Kerax Ruellia_infundibuliformis

html map