Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.ditat.na-rysunek.dlugoleka.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.gratia.na-rysunek.dlugoleka.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.imperii.na-rysunek.dlugoleka.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

The_Smile_Has_Left_Your_Eyes_(cancion) Tille Siger_de_Brabante Sobral Sistemas_de_pago_y_liquidacion Tamora_(Nebraska) Sinfonía_n_50_(Haydn) Selección_nacional_de_fútbol_de_India Seleccion_nacional_de_futbol_de_Camerun Tigelino Tensor_de_Faraday San_Javier_(Córdoba) Santavería The_Average_White_Band Stephen_Erlewine The_Party Silabario_Mandombe Tapaculo_de_Brasilia Toona_febrifuga_var._cochinchinensis Teoria_de_la_Inversion_en_Partidos_Politicos SuperCollider Semana_Europea_de_la_Movilidad Santiago_Tangamandapio_(Michoacan) Sociedad_de_Investigación_Ortopédica Thyrsantheminae Soil_(canción) Suecia_en_el_Festival_de_la_Canción_de_Eurovisión_1981 Talauma_salicifolia Scy-Chazelles Simbolos_franquistas Segunda_División_de_España_2010/11 Sala_Compania_(Jerez_de_la_Frontera) Selección_de_fútbol_de_Corea_del_Sur Sébastien_Reichenbach Sri_Sathya_Sai_Baba Telebras Serinus_totta Torres_(Calatayud) Saint-Brice Sungqu The_Soul_Sessions Tephrocactus_atroglobosa Tectónica_de_piel_gruesa Sadzin Stupid_Girls Selección_de_futbol_de_Nueva_Caledonia The_Spirit_Room Town_Creek_(Alabama) Traci_Brookshaw Teoría_del_eter Telesat Stühlinger Sainte-Geneviève-des-Bois_(Loiret) Toalla_higiénica Saint_Germain_sur-Moine

html map