Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.brevi.to-sadzic.nysa.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.comes.to-sadzic.nysa.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.dominus.to-sadzic.nysa.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Distrito_de_Huimbayoc Corbeil-Essonne Dũa_cả Danelaw Distrito_de_Mecklemburgo-Strelitz Disneyland_Hotel_(Paris) Alejandro_Gómez_de_Segura Copa_del_Rey_de_rugby_2014 Cuquillo Alessandro_dell'indie_(Hasse) Dalea_candida Dallas,_Texas Diplostraca Amaranthus_salicifolius Echium_rosulatum Cultura_de_Botsuana Datacion_por_radiocarbono Damaso_Rodriguez_Martin Docking_Cargo_Module Dia_de_Tontos DOB Distrito_de_matalaque Dia_de_la_Independencia_(Estados_Unidos) Derechos_del_colectivo_LGBT_en_Alemania Derivación_sanitaria Dora_the_Explorer Cordillera_de_Markotj Desproporción Dejémonos_de_Vainas Derek_and_the_Dominos Dactylispa_kambaitica Cross_Border_2007 Dominante Curt_Conway Doble_implicancia Desaparición_de_poderes_en_los_estados_de_Mexico Amorita Doctor_Curt_Conors Dolmen_de_Vallgorguina Dehesa_Boyal_de_San_Sebastián_de_los_Reyes Domingo_Gonzalez_(politico) Cristián_Veron Alfred_von_Arneth Deltaedro Código_de_barras_(álbum) Alemánico Echinocereus_mombergerianus Ecologia_industrial Daniel_Gutiérrez_Martin Distrito_de_la_huaca Desayuno_continental Echidnocymbium Densidad_electronica Cota_Carvallo Demografia_de_la_República_Checa

html map