Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.





Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Joe_Ingles John_Hartley Islas_Vírgenes_(Reino_Unido) Linda_McCartney_Racing_Team Jabba_the_Hutt John_Woolf_Jordan Jean_Stock Lincoln_Tunel La_Vida_es_una_Lotería Leopoldo_Fernandez Juan_Jose_del_Solar Ley_y_Orden Jose_Lage La_máquina_de_pintar_nubes Kona_Town Juan_Antonio_San_Epifanio_"Epi" Lista_de_capitulos_de_Torchwood Kosmos_96 Isolda_de_Bretaña Isla_Chouteau João_Lopes_Marques Leopard-Trek_Continental Jose_de_la_Riva-Agüero_y_Osma Jean-Pierre_Claris_de_Florian L'Oriental Jorba_(Barcelona) Juan_Francisco_Zamudio Lignairolles Kelp Libros-juego Jose_María_Torre Lawren_Harris Jaunay_Clan Jotunheim Laimosemion_xiphidius Jose_Asensio_Torrado La_Revolución_(album) Linn_LM_1 Joaquín_Figueroa José_López_Silva Leandro_N._Alem_(Misiones) La_Seu_d'Urgell Jordi_Longarón Jalfrezi José_Ángel_Valdés_Diaz Let_Go_(álbum_de_Avril_Lavigne) Kenneth_L_Durrett José_Maria_Oleart Julio_Aldama La_Bretonnière-la-Claye Juan_Pablo_Garcia Libdvdcss Jórvík Las_bicicletas_son_para_el_verano_(desambiguacion) Ivan_Avoscan

html map